7. 9. 2017

5. ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017

Online Škola Perfektní Fotografie PPSOP.cz je opět tento rok hrdým partnerem skvělé fotografické akce, která se bude konat v Praze v sobotu 21. října 2017 v Národním domě na Vinohradech. Proto s vámi rádi sdílíme informaci, že svátek všech fotografů FOTOEXPO 2017 se blíží! Více o programu najdete níže.Pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017 proběhne 21. 10. 2017 v Národním domě na Vinohradech. Ve třech patrech krásného novorenesančního objektu Vás čeká: 
  • 43 exkluzivních besed, worskhopů, audiovizuálních projekcí známých fotografů
  • prezentace novinek 40 předních značek fotografické techniky a příslušenství
  • tematické stages s možností volného fotografování exotic a glamour modelek
  • FOTO FRESH – projekce fotografií originálních a úspěšných zahraničních fotografů
  • ojedinělé představení předních slovenských fotografů, držitelů nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy MQEP
  • možnost navázání obchodních kontaktů a získání pracovních příležitostí
  • křest knihy 101 OSOBNOSTÍ ČESKÉ FOTOGRAFIE

Na koho se můžete těšit?
V hlavním přednáškovém sále se hned v úvodu představí Miloš Fic s fotografiemi z dostihového prostředí; následovat bude Ondřej Prosický, jehož vášní je fotografování živé přírody, kdy na svých snímcích nápaditě zaznamenává chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Legenda české fotografie Prof. Jindřich Štreit povypráví, jaké to je dokumentovat život pomocí fotografie. George Karbus se podělí o své zážitky z cest po světových oceánech, kde se setkává tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy a nebo s obřími keporkaky Jižního Pacifiku. Krásy panoramatické fotografie, ať už denní či noční krajiny, přiblíží Jan Šmíd; Michael Hanke předvede jeho fotografie ze série šachových turnajů mládeže, které byly oceněny v letošním ročníku nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěže World Press Photo. O zkušenosti s fotografováním krás ženského těla se podělí Petr Jedinák, jehož hlavními fotografickými tématy jsou lidská těla, sexualita a sexuální emoce. Jak zachytit realitu ženské siluety lépe, než ji dokáže vykreslit skutečnost sama – to je hlavní téma přednášky Jana Svobody, který zakončí program ve velkém přednáškovém sále.

© George Karbus


© Petr Jedinák
V dalším přednáškovém sále si nenechejte ujít FOTO FRESH, projekci fotografií mladých zahraničních fotografů. Mezi nimi své dílo představí dva fotografové z Francie - Guillaume Flandre, Brice Portolano, Tommasso Sacconi z Itálie, Alejandro Chaskielberg z Brazílie, Andrew Scriven z Británie a americký fotograf a instagramista vystupující pod pseudonymem Trashhand.

Dále se osobně představí výběr předních slovenských fotografů, držitelů nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy Master QEP. O své poznatky, jak vystavovat fotograficky kompaktní celek, se podělí Jano Štovka, držitel mnoha prestižních světových ocenění. Následovat bude inspirativní Ivan Čaniga, zaměřený na reklamní a výtvarnou fotografii. Prezentaci dovrší Peter Bagi, vyhledávaný komerční fotograf věnující se ve volné tvorbě i náročnějším kolážím a montážím.

© Ivan Čaniga
Nejen o krajinářské fotografii povypráví Vojta Herout. Úspěšný reklamní a módní fotograf Marek Musil odtajní zákulisí Burning Man festivalu, dechberoucího projektu v nevadské poušti, kde lidé vyjadřují svou aktivní účastí postoj k vlastnímu životu. Na závěr se ve dvouhodinovém bloku Martina Kamína dozvíte vše o tom, jak fotografovat krajinu na svých cestách a expedicích.

© Marek Musil
Nedílnou součástí veletrhu FOTOEXPO jsou každoročně také žhavé novinky vystavovatelů, odborné poradenství a speciální akce. I v letošním roce se bude ve dvou výstavních sálech prezentovat několik desítek předních značek fotografické techniky a příslušenství za účasti lídrů trhu jakými jsou Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus a Sony.

Chcete se dozvědět ještě více a prohloubit své znalosti?

Inspirujte se na exkluzivních seminářích a workshopech a kupte si na ně vstupenky, protože kapacita účastníků je výrazně omezena. Týkat se budou například svatební reportáže, panoramatické fotografie krajiny, focení architektury, produktové a makro fotografie, výběru monitorů, zábleskové techniky, focení pro sociální sítě, portrétní fotky, efektivní webové prezentace, fotografování akce a foto-make upu. Balkón bude již tradičně patřit světlům a dokonalým aktům.

© Vojtěch Hurych
Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým akcím i informace o předprodeji vstupenek naleznete na webových stránkách www.fotoexpo.cz.


Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč. Předprodej vstupenek zajišťuje GoOut.cz.

PPSOP.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.