2. 8. 2020

Zpoza scény FOTOperfektního dne!

V sobotu se konal dlouho připravovaný FOTOperfektní den. Vzhledem k letošním epidemiologickým událostem nebyla organizace úplně jednoduchá, program jsme museli několikrát měnit a do poslední chvíle nikdo netušil, zda nebudeme nuceni vše zrušit... O to více jsme šťastni a vděčni, že se akce uskutečnila a chtěli bychom všem zúčastněným ze srdce opravdu moc poděkovat. Vážíme si toho a děkujeme, že jste přišli a že díky vám to byl skutečně perfektní den!

A co jsme společně všechno zažili? 

Celým dnem nás provázela naše perfektní instruktorská dvojice Monika a Patrik Banasovi, díky kterým měla akce pohodovou a velmi přátelskou atmosféru...Přednáškový blok zahájil Patrik Banas velmi poutavým vyprávěním cestovatelsko-fotografických zážitků z Bruneje a Ghany. Jeho fotky účastníky oslovily natolik, že se hodlají nechat naočkovat proti žluté zimnici (protože jak říkal Patrik - nechat se očkovat až na místě "fakt nechceš"a plánují vyrazit do Ghany na lov barev a nevšedních portrétů...Dopolední program pokračoval besedou s profesionálním tiskařem panem Borisem Stojanovem o úskalí převodu fotografií z počítače na "papír"......a praktickou ukázkou a přednáškou pana Vladimíra Fučíka z VFFOTO.com o magnetických filtrech.A protože bylo třeba trochu zahřát fotoaparáty - my byli zahřátí dostatečně - následovalo kreativní focení s uměním improvizace. Pod vedením Moniky Banas se fotilo s krásnou modelkou Nikol...
...a s Patrikem Banasem se hledaly zajímavé detaily a prvky designu v obchodě pro cyklisty.

Po obědě mezi nás zavítal hlavní host - Bryan Peterson, který sice kvůli koronavirové epidemii nemohl do Čech přiletět osobně, ale díky moderním technologiím nás pozval k sobě domů a byl s námi naživo aspoň přes obrazovku. Připravil si velmi zajímavou přednášku o focení lidí na cestách a odpovídal na dotazy.

Odpolední část patřila fotoworkshopům. S Monikou Banas se fotily kreativní portréty. Účastníci si pochvalovali výběr modelek, jejich různorodost a vybraný styling. Při bílé stěně a se záclonou pózovala jemná a něžná modelka Veronika......za sklem výrazná a energická modelka Alex......a s Patrikem se lovily fotky v pohybu. Byl to zkrátka PERFEKTNÍ den, na jehož konci se létalo ve vzduchu a fotilo tak mocně, až se z toho z pod kol bikera Honzy prášilo...Děkujeme a těšíme se opět příště!
1 komentář:

  1. Byl to fakt perfektní den. Moc ráda jsem vás viděla a těším se někdy na příště.
    Marta

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.